RENGINYS „MOKYKLOS GARBĖ“

Kauno Simono Daukanto vidurinė mokykla savo veiklą grindžia vadovaudamasi Geros mokyklos koncepcijos nuostatomis. Mokykloje didelis dėmesys yra skiriamas bendruomeniškumui bei mokymuisi.

Gražia šios veiklos tradicija tampa nuo 2013 metų mokykloje organizuojama bendruomenės šventė „Mokyklos garbė“.

Šio renginio metu yra pagerbiami geriausi mokyklos mokiniai, kurie yra pasiekę svarių laimėjimų mokslo, meno, sporto ir kultūros srityse, taip pat pagerbiami mokiniai, kurie mokosi geriausiai skirtingų klasių grupėse. Renginio metu mokyklos direktoriaus padėkomis yra apdovanojami ir mokinių tėvai, kurių atžalos mokosi labai gerai arba puikiai. Šiame renginyje dalyvauja gausus būrys buvusių mokyklos mokinių, žymių aktorių, muzikantų, politikų, kurie noriai prisideda prie renginio organizavimo įsteigdami prizus nominacijų nugalėtojams.

„Mokyklos garbė“ yra renginys, kuris padeda ne tik suburti mokyklos bendruomenę, bet ir veikia kaip puiki mokinių motyvacijos skatinimo priemonė. Šiame renginyje dalyvauja tik tie mokyklos mokiniai, kurie gauna asmeninius direktoriaus pakvietimus. Pakvietimas į šį renginį tampa puikaus mokinio darbo įvertinimu, o tuo pačiu skatina siekti galimybės dalyvauti renginyje kitais metais tiems mokiniams, kurie  nebuvo pakviesti.

Mokinių nuomonė:

Didelė atsakomybė vesti šį renginį. Iš pradžių labai jaudinausi, bet po pirmosios nominacijos įteikimo pasijutau ramiau, nes ir renginio svečiai truputį klydo, sumaišė pavardes, pasirodo jie irgi tik žmonės. (Emilija 11a kl.)

Šiais metais buvau tik žiūrovė, atėjau palaikyti ir paploti sesei, kuri gavo „Metų auksarankio“ nominaciją. Ji labai džiaugėsi, mama netgi apsiverkė iš laimės, smagu buvo pabūti visiems kartu. Kas žino, gal kitais metais ir aš užlipsiu į sceną ir gausiu statulėlę, pavyzdžiui „Metų atradimo“ nominacijoje, juokauju. (Evelina 11c kl.)

Renginio akimirkos ČIA.

11118844 724742517635614 2948254713325605078 o  11110212 724743427635523 26032447234818708 o

RENGINYS „ŠEIMŲ SPORTO ŠVENTĖ", SKIRTAS SIMONO DAUKANTO GIMTADIENIUI PAMINĖTI

Kauno Simono Daukanto vidurinė mokykla savo veiklą grindžia vadovaudamasi Geros mokyklos koncepcijos nuostatomis, kurioje didelis dėmesys yra skiriamas bendruomeniškumui bei mokymuisi. Stipri bei aktyvi mokyklos bendruomenė yra pagrindinis raktas į organizacijos sėkmę, todėl mūsų mokykla planuodama edukacinius renginius stengiasi burti bendruomenę, ją įtraukdama į įvairias veiklas.

Nuo 2014 m. spalio mėnesio mokykloje gimė nauja tradicija, minėti Simono Daukanto gimtadienį kitaip. Siekiant tinkamai paminėti šio iškilaus Lietuvos istoriko gimtadienį, mokyklos bendruomenės nariai buvo sukviesti dalyvauti šeimų sporto šventėje. Renginio organizatoriai sulaukė didelio dėmesio. Šventėje dalyvavo keturiasdešimt septynios komandos, sudarytos iš dviejų šeimos narių, kurie varžėsi septyniose skirtingų gebėjimų bei talento pareikalavusiose rungtyse. Po daugiau nei dviejų valandų kovos išaiškėjo atskirų rungčių nugalėtojai bei Simono Daukanto vardo taurės laimėtojai.

Šventės organizatoriai tvirtai tiki, kad šis renginys taps tradiciniu, nes rungčių nugalėtojai bei taurės laimėtojai įsipareigojo kitais metais ginti čempionų vardus, o taurė įgavo pereinamosios taurės statusą.

Mokyklos bendruomenė tvirtai tiki, kad šis vakaras praleistas mokykloje mokytojų, tėvų, senelių, brolių draugijoje, mokiniams paliko tik pačius šilčiausius prisiminimus bei sustiprino bendruomeniškumo jausmą, o pralaimėjimo ašaros, kurių nepavyko išvengti, sustiprino mokinių užsispyrimą bei norą siekti užsibrėžto tikslo.

Mokinių nuomonė:

Maniau, kad dalyvaudamas varžybose nieko nelaimėsiu, bet dabar taurė jau mano rankose. Mamai labai patiko futbolo rungtis. Ji sakė, kad pirmą kartą tai darė, gal todėl jai nepasisekė įmušti. Kitais metais pasikviesiu ir tėtį jis kamuolį spiria geriau. (Gustas 2b kl.)

Šiandien laimėjau tik vieną medalį, už gražiausią kostiumą, bet kitais metais dalyvaus ir mano tėtis, tada laimėsiu kokius tris medalius, po vieną sau, mamai ir tėtei. (Smiltė 1a kl.)

Renginio akimirkos ČIA

10711007 622548554521678 9188648307117743815 n  10484969 622548537855013 7307687745446281811 n

RENGINYS „PO PASAKŲ ŠALĮ“

Kauno Simono Daukanto vidurinė mokykla, savo veiklą grindžia vadovaudamasi Geros mokyklos koncepcijos nuostatomis, kurioje didelis dėmesys yra skiriamas bendruomeniškumui bei mokymuisi. Stipri bei aktyvi mokyklos bendruomenė yra pagrindinis raktas į organizacijos sėkmę, todėl mūsų mokykla, planuodama edukacinius renginius, stengiasi burti bendruomenę, ją įtraukdama į įvairias veiklas.

Didžiosios metų šventės yra puiki galimybė mokyklos bendruomenės nariams pabūti kartu bei jaukioje aplinkoje pabendrauti, todėl mokykloje yra organizuojamas pradinių klasių mokinių ir jų tėvelių renginys „Po pasakų šalį“. Šio renginio metu visų mokykloje esančių pradinių klasių mokiniai seka pasaką kartu su renginyje dalyvaujančiais tėveliais. Sekdami pasaką, renginio dalyviai susiduria su įvairiais sunkumais, kuriuos įveikia atlikdami įvairias užduotis.

Bendra veikla, džiaugsmas atlikus užduotis, šilta ir jauki aplinka, stiprina mokyklos bendruomenės narių bendrumo jausmą, ugdo mokinių supratimą apie šeimos vertybes, o tėvelius skatina aktyviai dalyvauti ir kitose mokyklos organizuojamose veiklose.

Pradinių klasių mokiniams įdiegtas bendrumo jausmas, suformuotos vertybės apie šeimą bei kūrybiškumo ugdymas, niekur nepradingsta jiems atėjus į penktą klasę, nes tai, kas yra išugdoma dar vaikystėje, lydi žmogų jo visą likusį gyvenimą.

Mokinių nuomonė:

Šventė man patiko, tik tėtis pradžioje buvo nedrąsus, nenorėjo kartu vykdyti užduočių, bet paskutinėje užduotyje jis sudalyvavo ir jam neblogai pavyko. (Astijus 2a kl.)

Buvo smagu, tik gaila, kad nebuvo Kalėdų senelio, tada būtume visi gavę dovanų, bet mama sakė, kad dovanų gausiu namuose, nes labai gražiai dainavau. (Julius 1b kl.)