Mokyklos įvykiai

P A T K P Š S

Tiksliųjų mokslų savaitė

Data: 2012-12-14 12:55:25

Gruodžio mėnesio pirmąją savaitę 2012 m. gruodžio 3 – 7 d. mūsų mokykloje tradiciškai karaliavo tikslieji mokslai – matematika ir informacinės technologijos. Organizatoriai – matematikos ir informatikos mokytojos – per penkias dienas stengėsi parodyti, kad tikslieji mokslai nėra vien nuobodžios taisyklės, užkoduoti simboliai ir griežti skaičiai. Kad savaitė praeitų įspūdingai, jiems padėjo ir kitų dalykų – dailės, technologijų, lietuvių kalbos, muzikos – mokytojos.

Pirmadienį radijo bangomis 7c klasės mokiniai paskelbė tiksliųjų mokslų savaitės atidarymą. Jau nuo pirmadienio antrojo aukšto fojė vyko sienlaikraščių paroda. 406 kabinete 6a ir 6c klasės mokinai, padedami dailės mokytojos Nidos Jurkevičienės, vykdė projektą „Geometrinės figūros pasakoje“. 10a klasės mergaitės, padedamos technologijų mokytojos Rasos Bakienės, siuvo po raidę matematikai skirtas vėliavėles, o 10b klasės mergaitės pynė karoliukais išdabintas snaiges. Dailės mokytoja Nida Jurkevičienė kartu su 7a klasės mergaitėmis mokyklos langus puošė baltomis iškarpytomis geometrinėmis figūromis snaigėmis. Savaitės uždarymui muzikos mokytoja Audra Žygienė 6a ir 6c klasės mokinius mokė dainavimo, repetavo dainas. Lietuvių mokytoja Laimutė Gaidžiūnaitė 8b klasės mokinius mokė eilėraščius, rankiojo minkles ir priežodžius. Lietuvių mokytoja Irena Grinkevičienė 10a klasės mergaites mokė dialogą „Matematika gyvenime“.

Antradienį ir trečiadienį vyko 5 – 12 klasių mokinių matematikos olimpiados I –asis etapas. Patys logiškiausiai  mąstantys mokiniai rungėsi dėl pirmosios vietos. Taigi, mūsų mokyklą Kauno mieste matematikos olimpiadoje II –ame etape atstovaus:

5b klasės mokinys Kostas Ščiučka,

6c klasės mokinė Saulė Gudaitytė,

7b klasės mokinys Nedas Ilonis,

8c klasės mokinys Nedas Žilovas,

8c klasės mokinys Linas Sergejenka,

10b klasės mokinys Erikas Dilys,

11a klasės mokinys Dovydas Valionis,

12b klasės mokinys Edvinas Matulevičius.

Ketvirtadienį 6b klasėje vyko atvira integruota matematikos ir informacinių technologijų pamoka „Trikampio rūšys“. Pasikeisdami grupėmis mokiniai netradiciškai dirbo pamokoje atlikdami matematikos ir informacinių technologijų užduotis. Integruotos pamokos mokiniams įdomios, jie lengviau įsisavina mokomąją medžiagą, ugdomas kūrybiškumas, kritinis mąstymas.

Pertraukų metu 10a klasės mokiniai Milda Bulotaitė, Artas Bijeika ir Kornelija Gaubaitė radijo bangomis skaitė pranešimus „Matematika gyvenime“.

Penktadienį 10 – 12 klasių mokiniai varžėsi informacinių technologijų konkurse „Proto mūšis“. 13 val. vyko tiksliųjų mokslų savaitės uždarymas. Įžanginį žodį tarė tiksliųjų mokslų metodinės grupės pirmininkė Ligita Minkauskienė, nuskambėjo 6 klasių choro dainos. Mokiniai popietėje pristatė geriausius kūrybinius darbus – filmukus, pateiktis, modelius. Aktyviai dalyvavo susirinkusieji įmindami minkles, priežodžių reikšmes. Linksma bei susikaupimo reikalaujanti, mokslinga ir pramogų kupina savaitė buvo uždaryta diplomų ir padėkų įteikimo ceremonija. Diplomus ir padėkas įteikė direktorės pavaduotoja ugdymui Laimutė Leonavičienė. Iškilmingai 5 – 12 klasių mokiniams, užėmusiems pirmąsias vietas  matematikos olimpiados I –ame etape, buvo įteikti diplomai. Pirmą kartą šiais metais buvo paskelbtas konkursas „Tiksliųjų mokslų savaitės emblema“. Geriausios emblemos kūrėjas 7b klasės mokinys Martynas Špokas buvo apdovanotas padėka ir suvenyru.  Taip pat buvo pastebėtas ir mokinių kūrybiškumas. Buvo skirtos sienlaikraščių nominacijos: už ryškiausią, atitinkantį plakato reikalavimus, (apdovanotas padėkos raštu ir suvenyru 12a klasės mokinys Rytis Rapnikas); už meniškiausią (apdovanoti padėkos raštu ir suvenyru 12b klasės mokinys Gintautas Šakalys ir 12c klasės mokinė Greta Plančiūnaitė); už tvarkingiausią (apdovanota padėkos raštu ir suvenyru 11a klasės mokinė Gabrielė Gudeliūnaitė); už originaliausią (apdovanota padėkos raštu ir suvenyru 8a klasės mokinė Nida Duobaitė). Už originaliausią tapybos kūrinį padėkos raštu apdovanota 12a klasės mokinė Lina Rudaitytė. Už originaliausią ir tvirčiausią maketą „Kalėdų senelis“ padėkos raštu apdovanoti 7a klasės mokiniai Donatas Namajuškus, Domantas Stroganovas, Eimantas Grigonis, Evaldas Jančauskas.

Organizatoriai tikisi, kad pavyko įtikinti visus, jog tikslieji mokslai taip pat gali būti patrauklūs ir nenuobodūs.